Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča
+421 53/4513763 ikle@levoca.sk

Farmársky chlebíček a liečivá voňavá krása

Farma Odorica sa nachádza v nadmorskej výške 680 m, v pomyselnom trojuholníku medzi obcami Levočské Lúky, Levoča a Spišský Hrhov, na úpätí Medvedích vrchov pri prameni Odorice. Od 1.1. 1996 je zaregistrovaná v systéme ekologického poľnohospodárstva. Okrem plodín ako pšenica špalda, lucerna siata a jačmeň jarný sa tu pestujú bylinky, z ktorých farma vyrába bylinné výťažky, čaje a liečivé vankúše. Od roku 2008 zaviedla aj chov domácich zvierat, z ktorých produkuje mäsové a mliečne výrobky.

Na farme pravidelne organizuje neziskové občianske združenie Priatelia zeme letný Ekotábor, v rámci ktorého ponúka pestrú paletu aktivít – praktická pomoc na farme, výučba remesiel, prednášky na ekologickú tému a športové aktivity.
Pre záujemcov, ktorý chcú relaxovať na čerstvom vzduchu, na samote v peknom prostredí a obohatiť sa o nevšedný zážitok spojený s obriadením hospodárstva, kŕmením dobytka, hydiny a s pestovaním a spracovaním byliniek ponúka farma možnosť ubytovania od Veľkej noci do Všetkých svätých.

Ekofarma organizuje zaujímavé podujatia počas celého roka ako napr. Dni otvorených dverí, Novoročná sánkovačka, Fašiangy, Veľká noc, Svetový deň vody, Juraj otvára zem bylinkám aj hadom, Deň mlieka a medu, Jánske ohne, Leto na farme, Martin na bielom koni, Mikuláš na Odorici či Silvester na farme.

2014-06-29 13.08.33

Echinacea (Foto: Dana Kristeková)

Ekotábor

Ekotábor (Zdroj: www.odorica.sk)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úvodné foto: Ekofarma Odorica

Zdroj textu: Ekofarma Odorica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *