Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča
+421 53/4513763 ikle@levoca.sk

Prečo navštíviť Levoču

Najväčší záujem turistov o  Levoču je v období od júna do začiatku septembra. Mesto je však hojne navštevované aj mimo tejto hlavnej turistickej sezóny. Ide  väčšinou o jednodňové fakultatívne zájazdy a oddychové zastávky na trase s obmedzením na prehliadku Baziliky minor sv. Jakuba a múzeí.

Okrem kultúrnych pamiatok medzinárodného významu má Levoča i kvalitné a atraktívne prírodné podmienky pre pobytový turizmus i krátkodobú prímestskú rekreáciu v každom ročnom období.  Levočskými vrchmi vedie  hustá sieť značkovaných turistických a cyklistických trás. Územie je bohaté na lesné plody a huby. Možnosti letných vodných športov, rekreácierybárčenia ponúka vodná nádrž a biokúpalisko v rekreačnej oblasti Levočská dolina. Mestská časť Levočská Dolina je známa hlavne svojim lyžiarskym strediskom s technickým zasnežovaním zjazdoviek.

V rámci kongresovej turistiky sa mesto podieľa na organizovaní kongresov, seminárov, workshopov, firemných pracovných stretnutí a rôznych spoločenských podujatí. Levoča je zastávkou tematickej kultúrno-poznávacej trasy Gotická cesta, kultúrnej turistickej cesty Magna Via, európskej Cesty sv. JakubaStredoeurópskej mariánskej cesty. Významnou udalosťou je Mariánska púť, či iné púte počas roka, ktorých sa každoročne zúčastňuje veľký počet pútnikov.

K zvýšenej návštevnosti Levoče prispieva aj blízkosť stredísk cestovného ruchu medzinárodného významu, ako sú Vysoké Tatry a Slovenský raj a mimoriadna kumulácia historických a prírodných pamiatok celej oblasti Stredného Spiša.

 

Spracovala: Dana Kristeková, Informačná kancelária mesta Levoča

Foto: CBS Fotomapy s.r.o.

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *