Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča
+421 53/4513763 ikle@levoca.sk

Kontakt a otváracie hodiny

Sídlime na:

Námestie Majstra Pavla 58, Levoča
(na námestí – v blízkosti parkoviska – žltá rohová budova Kina)

Píšte nám:

Mestské kultúrne stredisko mesta Levoča
Námestie Majstra Pavla 54
054 04 Levoča

ikle@levoca.sk

Telefón:
00421/53/ 451 3763

00421/910 452 444

Informačnú kanceláriu mesta Levoča môžete navštíviť:

Dátum Pondelok – Piatok Sobota Nedeľa
1.10 – 30.4. 8.30 – 12.00

12.00 – 16.30

   
1.5. – 30.9.  9.00 – 12.00

12.30 – 17.00

9.00 – 12.00

12.30 – 17.00

9.00 – 12.00

12.30 – 17.00

24 thoughts on “Kontakt a otváracie hodiny”

 1. Viktoria píše:

  Dobry den.Vo stvrtok ideme k vam na lyzovacku a radi by sme nakukli aj do vasho pekneho mestecka. Da sa napr. navstivit kostol sv.Jakuba? Sme tam az do soboty vecera…Viete mi prosim vas poradit? Dakujem.Viktoria

  1. ikle píše:

   Kostol sv. Jakuba môžete navštíviť. Otváracie hodiny a cenník vstupného nájdete na webovej stránke http://www.chramsvjakuba.sk.
   Na webovej stránke SNM Spišského múzea v Levoči http://www.spisskemuzeum.com nájdete zase otváracie hodiny a cenník vstupného pre expozície tohto múzea. Stačí preklikať jednotlivé farebné štvorčeky vo veľkom štvorci a dostanete sa k informáciám. Navštíviť môžete aj Galériu mesta Levoča. Momentálne tam prebieha výstava Emílie Blaškovej Nemám, čo som/ Nie som, čo mám. Je otvorená počas pracovných dní od 10.00 hod. do 17.00 hod.

 2. Andrea Slušná píše:

  Dobrý deň,

  v čase od 26.3.-do 28.3.2016 budeme v okolí Levoče a Spišského hradu. Radi by sme navštívili nejaké kultúrne pamiatky, výstavy, akcie máme aj deti. Viete mi niečo odporučiť, čo v tomto termíne môžeme navštíviť. Ďakujem a prajem príjemný deň

  1. ikle píše:

   SNM – Spišské múzeum v Levoči má v čase, kedy sa nachádzate v okolí Levoče a Spišského hradu otvorené expozície – Historická radnica v Levoči, Dom Majstra Pavla v Levoči a Spišský hrad v Spišskom Podhradí.
   Historickú radnicu a Dom Majstra Pavla v Levoči si budete môcť pozrieť v termíne 26.3.- 28.3.2016 od 13.00 do 17.00 hodiny a Spišský hrad v Spišskom Podhradí od 10.00 do 19.00 hodiny (posledný vstup do hradu je o 18.00 hodine). http://www.spisskemuzeum.com
   Bazilika sv. Jakuba v Levoči bude počas veľkonočných sviatkov otvorená iba na bohoslužby a pobožnosti. V sobotu 26. 3. 2016 bude v bazilike sprístupnený veriacim Boží hrob. Baziliku s najvyšším neskorogotickým dreveným krídlovým oltárom na svete si vtedy teda môžete pozrieť, no bez komentovanej prehliadky.
   V prípade priaznivého počasia sa môžete prejsť historickým námestím aj na Mariánsku horu s Bazilikou Navštívenia Panny Márie, známe pútnické miesto, odkiaľ je krásny výhľad na Levoču. V odkazoch nájdete informácie a mapu mesta
   http://ik.levoca.eu/marianska-hora/
   http://ik.levoca.eu/stredoeuropska-marianska-cesta/
   http://ik.levoca.eu/mapa-mesta-a-tipy-na-vylety-z-levoce/
   Prajeme Vám krásne veľkonočné sviatky a príjemný pobyt.

 3. Mojžíšková píše:

  Dobrý den, prosím, budete mít otevřeno během Velikonoc (pátek až neděle)? Předem děkuji za odpověď.

  1. ikle píše:

   Informačná kancelária bude v čase Veľkonočných sviatkov (14. 4. – 17. 4. 2017) zatvorená. Otváracie časy SNM Spišského múzea v Levoči a Spišského hradu nájdete na titulnej stránke nášho webu.

 4. Zuzana píše:

  Dobrý deň, svatojakubská cesta trasa Košice – Levoča je vhodná aj pre cyklistov?

  1. ikle píše:

   Informácie ohľadom Jakubskej cesty a kontakty na organizátorov tohto projektu nájdete na http://www.jakubskacesta.eu.

 5. Kvetoslava Komárňanská píše:

  Dobrý deň v septembri ideme do Starej lesnej a chceme zájsť aj do Levoče a na Spišský hrad prosím Vás čo treba vidieť a časový priestor ,? Ponúkate aj sprievodcov po meste ? Ďakujem Komárňanská

  1. ikle píše:

   V odkazoch nájdete :
   • aktuálny kontakt, otváracie časy a cenník vstupného pamätihodností v Levoči a Spišskom Podhradí
   http://ik.levoca.eu/otvaracie-hodiny-muzei-a-kulturnohistorickych-pamiatok/
   • informácie k sprievodcovskej službe
   http://ik.levoca.eu/sprievodcovska-sluzba-mestom/
   • mapu mesta
   http://ik.levoca.eu/wp-content/uploads/SJ__NJ__AJ_-_mapa.pdf
   http://ik.levoca.eu/wp-content/uploads/SJ__NJ__AJ_-_zadn%C3%A1_strana.pdf

   Expozície SNM Spišského múzea v Levoči sú v tesnej blízkosti, vstup nie je organizovaný, k exponátom sú popisky. Bazilika sv. Jakuba má organizované vstupy a prehliadka trvá 20 – 30 minút. Organizované vstupy má aj Múzeum špeciálneho školstva v Levoči. Bližšie informácie nájdete na webových stránkach jednotlivých expozícií, ktoré sú uvedené v odkaze alebo sa pri príchode do Levoče zastavte u nás.

 6. Branislav píše:

  Dobrý deň,
  funguje ešte projekt Spiš Card? Lebo stránka https://zdruzenieturizmu.sk/index.php/sk/ je dosť zastaralá, a niektoré časti nefungujú. Dočítal som sa, že ak si ju kúpi 1 osoba, môže ju používať 6 osob.
  V zozname zliav (https://levoca.cardberg.com/export/services/www.zdruzenieturizmu.sk/images/sc/zlavy.pdf#) je, že platí 100% zlava v viaceré pobočky Múzea mesta Bratislavy.
  Platí to ešte? Máte prípadne aktuálny zoznam zliav?

  ďakujem

  1. ikle píše:

   Kartu zliav Spiš Card len predávame. Ohľadom webovej stránky Združenia turizmu Levoča, zliav a bližších informácii k Spiš Card odporúčame kontaktovať Ing. Ernesta Rusnáka – 0903 255 440, 053 451 2705, rzlevoca@pobox.sk

 7. JC píše:

  Dobrý deň!V súvislosti s predajom suvenírovej bankovky LEVOČA prostredníctvom Vašej kancelárie prosím upresniť podmienky jej predaja:
  V podmienkach predaja máte v zátvorke uvedené(možnosť zakúpiť 5 kusov nízkych alebo ročníkových čísel a k tomu neobmedzený počet vyšších čísel)
  Úmyselne som zvýraznil slovo alebo, keďže neumožňuje zakúpiť napríklad bankovky v počte 3 ks z nízkych čísel súčasne s 2 ks z ročníkových …
  Prosím o upresnenie. V tejto súvislosti v časti Čas predaja v 2. riadku uvádzate aj pondelok, hoci správne má byť utorok.
  S pozdravom JC, zberateľ

  1. ikle píše:

   V rámci 5 kusov je možnosť kombinácie ročníkových a nízkych čísel. Oficiálny začiatok predaja suvenírovej eurobankovky Levoča – 16. 9. 2019, teda pondelok.

 8. Peter voltemar píše:

  Bol som dnes 13.10 v takú bolo zatvorené na základe turizmu by ste mohli mať otvorené aspoň víkendy od 9.00 do 12.00 bol som tam o 11.55h chcel som si kúpiť 15ks bankovky 0e takto sa nezačala na turizme

  1. ikle píše:

   Je nám ľúto, že ste cestovali do nášho mesta kvôli eurobankovkám zbytočne a že ste si nevyhľadali informáciu ohľadom otváracej doby pred návštevou, ale až po návšteve Levoče. Ako ste si mohli všimnúť, v čase turistickej sezóny máme otvorené denne od 9.00 do 17.00 hodiny.

 9. Kramarčík píše:

  Dobrý deň,
  zajtra t.j.19.6. si ideme pozrieť Levoču. So mnou pôjdu aj traja Nemci, ktorí nevedia po slovensky.
  Pri návšteve chrámu sv.Jakuba je možný aj výklad v nemeckom jazyku?

  1. ikle píše:

   Dobrý deň, kontaktovali sme lektorky v Bazilike sv. Jakuba, minimálny počet pre komentovanú prehliadku v konkrétnom cudzom jazyku je 10 osôb. Vstupy do Baziliky sv. Jakuba sú organizované a teda skupinové. Ak by teda bola v skupine prevažná väčšina Slovákov vstup by bol v slovenčine. Každopádne lektorky Vám môžu poskytnúť tlačenú informáciu v NJ. Ale odporúčame sa pred príchodom do Levoče ešte informovať o prípadných ďalších možnostiach. Kontakt nájdete v odkaze https://www.farnostlevoca.sk/prehliadka-baziliky/

 10. Beata píše:

  Dobry den,

  ako pisete na Vasej stranke, parkovisko pred Kosickou branou je bezplatne. Chcem sa uistit, ci je to tak aj nadalej, mame v plane navstevu mesta buduci tyzden. Pripadne, ak viete posudit obsadenost parkoviska v centre na nam. majstra Pavla, ci je sanca na zaparkovanie aj tam.
  Dakujem.

  1. ikle píše:

   Pred Košickou bránou je parkovisko bezplatné. Časť Námestia Majstra Pavla sa rekonštruuje, je tu teda aj menej parkovacích miest a preto by sme odporúčali odparkovať auto pred Košickou bránou.

 11. Hana píše:

  Dobrý den,
  navštívíme Slovensko první týden v září. Bude v tuto dobu možnost vstupu na vyhlídkovou věž?
  Na stránkách je otvírací doba pouze júl – august 2021.
  Děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek prázdnin.

  1. ikle píše:

   Zatiaľ je veža sprístupnená tak, ako uvádzame v odkaze z našej webovej stránky http://ik.levoca.eu/veza-baziliky-minor-sv-jakuba-vyhliadka/. Veľa záleží, ako bude nastavený covid automat, v akej zóne sa bude Levoča nachádzať a aké opatrenia budú pre Levoču platiť.

 12. Monika píše:

  Prajem vám krásnu sviatočnú nedeľu,aj pondelok.
  Dobrý deň prajem, prosím vás potrebujem info 0€ suvenir bankovky.
  Preto, chcem vedieť ešte máte 0€ suvenir bankovka? Ak, prosím co máte, lebo chcem kúpiť.
  Ďakujem
  S pozdravom Monika

  Ešte raz želám vám príjemný sviatky.

  1. ikle píše:

   Dobrý deň, aj my Vám prajeme krásne vianočné sviatky. V predaji máme euro suvenírovú bankovku Mariánska hora. Informácie ohľadom zakúpenia tejto euro suvenírovej bankovky nájdete v odkaze :
   http://ik.levoca.eu/euro-souvenir-bankovka-levoca-marianska-hora/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *