Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča
+421 53/4513763 ikle@levoca.sk

BIBLIA S UNIKÁTNYMI FOTOGRAFIAMI OLTÁRA MAJSTRA PAVLA Z BAZILIKY SV. JAKUBA V LEVOČI

Biblia je najčastejšie vydávanou knihou sveta. Je nielen základom viery kresťanských náboženstiev, ale aj kódexom kresťanskej filozofie a morálky a jedinečným literárnym dielom. Aj v súčasnosti vychádza v rôznych úpravách – od bohato ilustrovaných až po celkom obyčajné vydania. A práve nádherne zdobené Sväté písmo vám teraz prináša Luxusná knižnica. Doplnené je o výnimočné fotografie krídlového oltára Majstra Pavla z Baziliky sv. Jakuba v Levoči. Fotilo ho veľa renomovaných fotografov, ale nikdy nebol nasnímaný tak, ako teraz. 

Neskorogotický rezbár – Majster Pavol z Levoče, vytvoril pred približne 500 rokmi v Bazilike sv. Jakuba v Levoči najväčší, vyše 18 metrov vysoký, drevený gotický oltár na svete. Spôsob, akým vdychoval život svojim sochám, aj dnes vyráža dych. Dielo Majstra Pavla je zaradené do Zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO a dodnes je predmetom neskrývaného obdivu tak odbornej, ako aj laickej verejnosti. 

Majster Pavol z Levoče je trvalou súčasťou génia loci mesta, s ktorým ho spojilo jeho najvýznamnejšie dielo. Má tu dom, v ktorom žil, múzeum, a jeho meno nesie námestie i škola. Majster Pavol si zaslúži byť fenoménom sveta umenia.


Náš národný poklad, krídlový oltár Majstra Pavla, ktorý je svojou umeleckou kvalitou bezkonkurenčný, teraz obohatí prostredníctvom neopakovateľných umeleckých fotografií uznávaného profesionála, excelentného fotografa Jana Williama Drneka, knihu kníh BIBLIU.

Bližšie Informácie

ZDROJ