Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča
+421 53/4513763 ikle@levoca.sk

Bezbariérový prístup

Námestie Majstra Pavla v Levoči   je v etapovitej rekonštrukcii. Ukončená rekonštrukcia je zatiaľ v južnej časti námestia, čo je tretina historického centra, kde sú plochy prispôsobené podmienkam nevidiacich a ľudí s obmedzeným pohybom.

Informačná kancelária mesta Levoča je imobilným návštevníkom prístupná za pomoci asistencie. Vstup z námestia je cez 10 cm vysoký schod.

Do Kostola sv. Jakuba v Levoči je bezbariérový prístup možný. Vstup je z námestia.

 

 

Expozície SNM – Spišského múzea (Dom Majstra Pavla, Radnica, Výstavná sieň, Spišský hrad v Spišskom Podhradí) sídlia v pamiatkových objektoch, preto je tu riešenie bezbariérového prístupu problematické.

V rámci Levoče je bezbariérový prístup možný do vstupného priestoru expozície Dom Majstra Pavla, kde je vstup z námestia. V prípade, že majú imobilní návštevníci asistenciu, môžu navštíviť aj dva priestory na prízemí. Expozícia na poschodí je prístupná len cez úzke stredoveké schodisko.

Expozícia Radnica v Levoči sa nachádza na 1. a 2. poschodí. Návštevník ju môže navštíviť iba cez schodisko.

Na Spišskom hrade v Spišskom Podhradí je možný bezbariérový prístup na stredné nádvorie, z ktorého je pohľad na horný hrad a z drevenej plošiny je možné pozrieť si aj rozlohu dolného nádvoria i architektúru hradu. V prípade, že majú imobilní návštevníci automobilovú dopravu alebo mikrobus, pracovníci múzea sú schopní zabezpečiť im prístup k hlavnej bráne. Muzeálna expozícia je však v hornom hrade. Návštevu imobilných návštevníkov, aj keď v obmedzenej forme, je potrebné ohlásiť vopred pracovníkom SNM – Spišského múzea.

V priestoroch levočského Divadla je pre imobilných návštevníkov zriadený výťah.

K Bazilike navštívenia Panny Márie na Mariánske hore v Levoči je výjazd možný autom a autobusom (povolenie Rímskokatolíckeho farského úradu v Levoči je nutné iba v čase hlavnej púte).

 

Spracovala: Dana Kristeková, Informačná kancelária mesta Levoča

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *